۱- نسبت طلایی

عکاسی با موبایل: نکاتی که جذابیت محصولات شما را افزایش می دهد

این تکنیک ترکیب‌بندی اساسی که حتی توسط استادان رنسانس نیز شناخته شده است، به طور گسترده‌ای توسط اینستاگرامرها نیز استفاده می‌شود. هر بار که می‌خواهید به طور طبیعی روی موضوع تمرکز کنید و آن را در وسط قرار دهید – کلیشه خود را بشکنید.

بعد از فعال کردن خطوط شبکه در تنظیمات دوربین، می‌توانید یک سوم فریم را به آسانی تشخیص دهید.  به جای مرکز به این نسبت طلایی پایبند باشید. مطمئناً بستگی به جسم دارد، اما سعی کنید آزمایش کنید تا دریابید که آیا این تصویر جذاب‌تر به نظر می‌رسد یا خیر.

در بیشتر موارد، برای چشم ما طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

۲- ترکیب مرکب جرم نیست

عکاسی با موبایل: نکاتی که جذابیت محصولات شما را افزایش می دهد

علیرغم این واقعیت که از شما خواسته‌ایم مرکز قاب را فراموش کنید، گاهی اوقات این تکنیک ترکیب‌بندی برای اینستاگرام به خوبی کار می‌کند. تقارن نیز همانطور که اغلب در طبیعت دیده می‌شود چشم ما را به خود جلب می‌کند. در این حالت، راهنماهای موجود در دوربین به شما کمک می‌کند تا مرکز فریم را تشخیص دهید.

بعداً، می‌توانید نواقص را در هر ویرایشگر ساده تنظیم کنید. به هر حال، اگر تصاویر مربعی را به اینستاگرام ارسال کنید، ممکن است این ترکیب موثر واقع شود.

۳- چارچوب

همانطور که در مثالها مشاهده می‌کنید، موضوع اصلی قرار گرفته در یک قاب طبیعی به دستیابی به یک جلوه بصری شگفت انگیز کمک می‌کند. تصاویر عمیق و جالب به نظر می‌رسند، بنابراین باید سازه‌هایی را که می‌توانند به قاب تبدیل شوند – خانه‌ها، درخت، ستون، دیوار و غیره – زیر نظر داشته باشید.

۴- خطوط پیشرو

عکاسی با موبایل: نکاتی که جذابیت محصولات شما را افزایش می دهد

قبل از عکس گرفتن، چشمان خود را آموزش دهید تا متوجه خطوط متعددی شوند که ما را احاطه کرده‌اند. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود از این خطوط برای ایجاد ترکیبات موثر استفاده کنید.  عناصری که حس راهنما را ایجاد می‌کنند، تصاویر را پویاتر می‌کنند تا برای چشم‌ها خوشایند باشد.

خطوطی را که در معماری، طبیعت و بافت مشاهده می‌کنید، رعایت کنید و هنگام عکاسی با آن‌ها بازی کنید.  آن‌ها تأثیر بصری بیشتری ایجاد خواهند کرد. از خطوط مستقیم، منحنی، بزرگ، کوچک و هر خط دیگری که توجه شما را به خود جلب می‌کند استفاده کنید.

۵- فضای خالی یا منفی

فضای منفی یا فضای خالی غالب بر تصاویر یک ابزار ترکیب جدید نیست. و می‌توانید این روند را در تصاویر بصری هنری متعدد قابل مشاهده در اینستاگرام پیدا کنید. روند ترکیب بندی‌های مینیمالیستی به بیننده کمک می‌کند تا بر موضوع اصلی تمرکز کند.

۶- برای تأکید بر جزئیات از زوم استفاده کنید

بسیاری از تصاویر قابل مشاهده در اینستاگرام را مشاهده خواهید کرد که یک جزئیات کوچک را نشان می‌دهند، نه کل صحنه. این به ویژه یک ترکیب قابل اجرا برای مغازه‌ها و حساب‌های تجاری است. با کمک تصاویر بزرگنمایی شده، شبکه شما متنوع و خلاق به نظر می‌رسد، بنابراین سعی کنید چنین تصاویری و صحنه‌هایی را که دارای چندین شی هستند ترکیب کنید.